Home Lajme Çartet Pal Lekaj Pal Lekaj pas mbledhjes për ZRRE-në: Zoti ju vraftë

Çartet Pal Lekaj Pal Lekaj pas mbledhjes për ZRRE-në: Zoti ju vraftë

by Republika Online
Untitled


Komisioni për Ekonomi e ka shqyrtuar sot mocionin e Grupit Parlamentar të LDK-së për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Ky mocion s’ka kaluar pasi 6 anëtarët votuan kundër, ndërsa 3 ishin për.

Pas votimit, deputeti i AAK-së, Pal Lekaj tha me humor “Zoti ju vraftë”.

LDK-ja me këtë mocion pretendonte se ZRRE-ja nuk e kishte marrë parasysh paralajmërimin për krizë dhe se kishte bërë shkelje e diskriminim ndaj konsumatorëve me vendimin për shtrenjtimin e rrymës.

Lexo edhe:  Rrëmbehet 12-vjeçarja kosovare, teksa po luante në park me motrën e saj

You may also like