Home Fokus Si pëlqeu fustani: 22-vjeçarja nga Prishtina ther me thikë veten

Si pëlqeu fustani: 22-vjeçarja nga Prishtina ther me thikë veten

by Republika Online
Untitled


Një rast jo fort i zakontë i p lagosjes ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Ilaz Kodra” në Ulpianë, ku një 22-vjeçare ka th erur me thikë veten, për shkak se nuk i pëlqeu një fustan, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit bëjnë me dije se lidhur me rastin është njoftuar menjëherë Policia, me ç’rast një patrullë policore ka dalë në vendin e ngjarjes, ku ka marrë një deklaratë nga vajza.

Lexo edhe:  Ky është 24-vjeçari që iku nga vendi i ngjarjes pasi goditi me veturë dy vajzat në Prishtinë (EMRI/MBIEMRI)

Gjithçka dyshohet se ndodhi si pasojë e gjendjes emocionale, ku për një moment vajza th er veten me th ikë në bark, duke pësuar kështu l ëndime trupore.

Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të iniciohet rasti “vetëlëndim” dhe të hetohen rrethanat e ngjarjes.

You may also like