Home Lajme E rëndë: Vdes një grua në sallën e operimit në një ordinancë private (DETAJE)

E rëndë: Vdes një grua në sallën e operimit në një ordinancë private (DETAJE)

by REPUBLIKA ONLINE
Untitled

Një grua në Prizren ka ndërruar jetë gjatë operimit në një klinikë private.

Rastin në fjalë e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit Vesel Gashi.

Sipas Gashit, policia ishte njoftuar për rastin përmes të birit të viktimes/

Gashi theksoi se trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë derisa rasti po trajtohet si ” Trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”.

Lexo edhe:  Kjo është maturantja e vetme që arriti të marrë 95 pikë në testin e maturës (VIDEO)

“Me datën 23.06.2022, rreth orës 17:10 minuta, e kemi pranuar një informatë se një person ka ndërruar jetë në ordinancën private e cila gjendet në rrugën “Gjeravica”. Reagimi policor ishte i menjëhershëm, patrulla ka dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kontaktuar me palën ankuese. I njëjti deklaron se nëna e tij gjatë operacionit ka ndërruar jetë. Në lidhje me këtë rast të gjitha njësitet relevante kanë dal në vendin e ngjarjes e po ashtu është njoftuar edhe prokurori i shtetit, i cili ka dalë në vendin e ngjarjes, i cili ka rekomanduar të iniciohet rasti si “Trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor. Trupi i pajetë është dërguar në IML në Prishtinë. Rasti po hetohet nga njësitet rajonale të hetimeve në Prizren” tha Gashi.

Lexo edhe:  Kosovari merr veturën me qira në Mal të Zi dhe ia shet vëllait në Lipjan, vet niset për Rusi

You may also like