Dalin pamjet se si profesori kosovar puth në klasë 13 vjeçaren (VIDEO)

Pas publikimit të statusit nga pronari i Gazetës Sinjali, avokati Besnik Berisha, ku reagon ashpër ndaj mësimdhënësit të biologjisë në Pejë, Adem Mustafaj, i cili u arrestua nën dyshimet për ngacmim seksual ndaj një nxënëse 13-vjeçare, në redaksi ka ardhur edhe një video tjetër, e cila shpërfaq një tjetër rast ngacmimi nga arsimtari i cili është në prag të pensionimit, raporton Gazeta Sinjali.

Në kushte anonimiteti, një nxënës ka dërguar një video në adresë të Sinjalit ku shihet se protagonist është pikërisht 64-vjeçari Mustafaj, i cili dyshohet se ka sulmuar seksualisht një tjetër nxënëse gjatë orës mësimore.

Në video shihet arsimtari Mustafaj, i cili pa fije turpi ka kapur një nxënëse për qafe dhe e tërheq nga vetja atë. Ai më pas e puthë atë në sy të nxënësve tjerë e më pas e prekë edhe në pjesën e gjoksit.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se ky rast nuk është denoncuar në Policinë e Kosovës dhe nuk është trajtuar nga organet e rendit.

Kujtojmë se për rastin që bëri bujë të madhe, Gjykata Themelore në Pejë i ka caktuar Adem Mustafajt masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh.

Po ashtu masa ka marrë edhe Drejtoria e Arsimit në Pejë, të cilët kanë suspenduar nga puna mësimdhënësin për gjashtë muaj.

Nëse provohet fajësia e arsimtarit, veprimet e tilla ngjasojnë dhe mund të cilësohen edhe si pedofili.

Sinjali inkurajon këdo që posedon pamje e informacione për raste të tilla, t’i dërgojnë në redaksi pa hezitim, me garanci të plotë për moszbulim të identitetit të denoncuesit.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Previous post Merren masa ndaj motrës medicinale që është kapur në momente intime përderisa ishte në orar pune (VIDEO)
Next post “Zafir Berisha – Totajt: Robtë ka me t’i q*” -Vjen reagimi i Zafir Berishës