Merr fund hasmëria 20 vjeçare në mes familjeve kosovare, pajtohen familja Maqastena dhe Beka (VIDEO)

Për 20 vite, familja Maqastena dhe Beka në Llap ishin në hasmëri.

Pajtimi mes këtyre dy familjeve u bë sot.

“Është proces shumë i rëndë. Dhashtë Zoti mos të ketë këso raste kërkund në botë. Por, meqë ka ndodhë, fenomeni i hakmarrjes është mbetë traditë e vjetër te shqiptarët” tha për TV Llapi Latif Gashi, ndërmjetësues i kësaj pajtese.

Previous post Deklarata e të akuzuarit Arbër Sejdiu në Polici: E ndjera Marigona Osmani nga goja kishte vjellë zi
Next post E dhimbshme: Ky është shoferi i autoambulancës në Gjakovë që vdiq pas aksidentit të djeshëm (FOTO)