Policia në kërkim të Nuredin Lushtakut, Prokuroia urdhëron ndalimin e tij pas provave të reja

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka lëshuar vendimin për ndalimin e ish-nënkryetarit të Skenderjat, Nuredin Lushtakut, pas grumbullimit të provave të reja lidhur me incidentin e së shtunës, raporton Gazeta Sinjali.

Policia ka nisur kërkimet për arrestimin e Lushtakut, por i njëjti ende nuk është hasur,

Posa të arrestohet, ndaj të njëjtit do të paraqitet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit për shkak të veprave të lartcekura penale.

Previous post Sulmohet me armë diskoteka ‘Venom’ në magjistralen Prishtinë – Ferizaj (PAMJE)
Next post Dorëzohen në Polici djali dhe vëllai i Nuredin Lushtakut (DETAJE)