Kam informtata se Erden Atiq është banor i Fushë-Kosovës!

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, në fjalën e saj në Kuvend, ka…

Gërvalla për deputetët e LDK-së: Ngatërrojnë partneritetin me servilizëm

Seanca e Kuvendit ku po diskutohet për situatën në veri, për zëvendëskryeministren…

Je dorëzu para milicisë fashiste në Veri

Ish-bashkëpartiake e Albin Kurtit, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas fjalimit të Kurtit…

Borrelli sërish u tregua që mbanë anën e Beogradit!

Ish-ambasadori i Holandës, Robert Bosch, reaguar pas tri kërkesave të shefit të…

Kosova është duke vepruar sipas ligjit, por në politikë vendos më i fuqishmi

Diplomati britanik, Timothy Less, ka theksuar se Kryeministri Kurti ka të drejtë…

Priten pasoja edhe në investimet e huaja për shkak të pasigurisë politike në veri

Përshkallëzimi i situatës në veri të Kosovës pritet të ndikojë edhe në…

Presidentët Osmani dhe Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë për situatën në veri të Kosovës

Në samitin e mbajtur në Moldavi, tensionet midis Presidentes së Kosovës, Vjosa…

Hovenier i shkon në takim Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke zhvilluar takim ambasadorin e SHBA-së…

Si kishte tentuar Dardan Krivaqa t’i ikë policisë me biçikletë

Dëshmitarët të cilët ishin prezent gjatë arrestimit të të akuzuarit për vrasjen…

Haxhiu nënshkruan vendimin për formimin e komisionit për dhënien e provimit të noterisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se ka nënshkruar vendimin me…