Kievi rrëzon dronë dhe raketa ruse derisa sulmet vazhdojnë

Mbrojtja ajrore e Ukrainës ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe…

Dhjetëra të plagosur pas një aksidenti me dy trena në Indi

Të paktën 100 persona raportohet se janë lënduar pasi dy trena u…

Forcat Ajrore të ShBA-së mohojnë se droni AI ka sulmuar operatorin në provë

Një kolonel i Forcave Ajrore të ShBA-së “ka folur keq” kur përshkroi…

ShBA: Tetëvjeçares që vdiq në paraburgimin kufitar, i ishte mohuar vazhdimisht ndihma e shpejtë

Një vajze tetëvjeçare me kushte themelore mjekësore, e cila vdiq në paraburgimin…

Lufta në Ukrainë nuk e ka ndryshuar mendimin e Kinës rreth sulmit të mundshëm ndaj Tajvanit

Kina mbetet “sfida kryesore afatgjatë” për rendin ekzistues ndërkombëtar dhe nuk ka…

Ministri Gjeka s’e përjashton mundësinë e një kryeministri të ri shqiptar në Mal të Zi

Mali i Zi do të mbajë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare më 11…

Ukraina pretendon se ka rrëzuar 30 raketa dhe dronë rus gjatë natës në Kiev

Ukraina thotë se ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe dronë…

Ukraina pretendon se mbrëmë mbi Kiev rrëzoi 30 raketa e dronë të prodhuar nga Irani

Mbrojtja ajrore e Ukrainës pretendon se i ka rrëzuar 30 raketa dhe…

Influencuesit e Francës: Kërcënim me burg për ata që zbulohen se shkelin ligjet e reja të reklamave

Influencuesit në Francë tani mund të përballen me burgim nëse zbulohet se…

Von der Leyen takohet me shefin e OpenAI: Inteligjenca artificiale mund të nxisë përparim të madh

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, njofton se u takua…