Fermerët e përshëndesin procesin e lehtësuar nga Ministria e Bujqësisë për aplikim për subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci sot vizitoi fermerin…

CIT organizon tryezën “Teknologjitë në zhvillim dhe ndikimi i tyre i mundshëm në ekonomi”

Në kuadër të Konferencës Studentore “Teknologjia e Informacionit, Inovacioni dhe Ekonomia”, Instituti…

“Teknologjia e Informacionit, Inovacioni dhe Ekonomia” – CIT ka prioritet bashkëpunimin me Prishtinën

Instituti Kanadez i Teknologjisë (CIT) ka mbajtur në Prishtinë konferencën e dytë…

Shpallet ankandi i parë për parkun me energji solare, Kurti e quan ShBA-në aleat të fuqishëm – Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, kanë pritur në…