Ekipet urgjente të QMU së rrezikohen nga aksidentet në komunikacion

Ekipet emergjente të Qendrës Mjekësore Urgjente në Prishtinë, po përballen me sfida…

Nga lindja e parakohshme tek aborti spontan

Mjekja gjinekologe Xhensila Omeri, e ftuar në “Panorama e Mëngjesit”, ka treguar…

Parashikimi i motit për sot

Sot do të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell. Instituti…

Anëtari i Bordit të SHSKUK-së thotë se gjinekologut iu bë e pa drejtë që nuk iu dha pushimi pa pagesë

Anëtari i Bordit Drejtues të SHSKUK-së, Besim Demolli, i ka dal hapur…

Anulohet testi për infermierë si pasojë e parregullsive

Qendra Klinike dhe Universitare (QKUK) ka anuluar testin me shkrim, për infermier…

Pothuajse 3 në 10 fëmijë të vegjël mund të kenë malarie në Afrikën Sub-Sahariane

Pothuajse tre në dhjetë fëmijë në 13 vende të Afrikës Sub-Sahariane janë…

Spitali i Mitrovicës jep detaje për gjendjen e dy shqiptarëve në veri

Dy shqiptarë janë sulmuar në Mitrovicën e veriut. Ata ishin sulmuar derisa…

Hapet qendra rekreative “Duje”, do t’u shërbejë personave me Sindromën Down e Autizëm

Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve 1 Qershori, të enjten është përuruar Qendra…

Kirurgu vaskular tregon se pse është i përhapur zgjerimi i shpeshtë i venave tek pacientet në Kosovë

Në emisionin e mëngjesit ALARM në ATV, sot ishte mysafir kirurgu vaskular,…

36-vjeçarja nga Prizreni hidhet nga kati i parë i spitalit, dërgohet në QKUK

Vetëvrasja është fenomen shqetësues në rritje në shoqërinë tonë. Faktorë rreziku që…