Sipas Reuters, ShBA do prezantojë një paketë të re të ndihmës ushtarake në vlerë prej 300 milionë dollarësh për Ukrainën.

Paketa, e cila pritet të përmbajë raketa-hedhës dhe municione të tjera të përgjithshme, mund të prezantohet premten, raporton Reuters, përcjell Klankosova.tv.

Ndryshe, kjo ndihmë e ShBA-së vjen pasi Finlanda më herët njoftoi planet për një paketë ndihme ushtarake prej 109 milionë eurosh.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

"Mos e shaj Drenicën - Nanën e ka shk*në..." Qytetarët përplasën mes vete gjatë intervistës
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zgjedhjet në Turqi në prag të balotazhit

Në Turqi janë duke u numëruar votat për zgjedhjen e presidentit, ku…

Erdogani, gati për ta vazhduar udhëheqjen (VIDEO)

Brohoritjet për Rexhep Tajip Erdogan u dëgjuan  posa ai mbërrit në qendrën…

Ambasadori i Qipros në Serbi: Qëndrimi ynë për mosnjohjen e Kosovës është parimor dhe konsistent

Ambasadori i Qipros në Serbi, Dimitrios Teofilaktu ka deklaruar se qëndrimi i…

Gruaja italiane vdes pasi i kaloi 31 vjet në koma

Një grua në Itali ka vdekur pasi i kaloi 31 vjet në…