Sot do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohëpaskohshme me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

Temperaturat minimale do të lëvizin 10 deri 11 gradë, ndërsa maksimalet do të lëvizin ndërmjet 25 dhe 26 gradë./Gazeta Shneta/

The post Parashikimi i motit për sot appeared first on Gazeta Shneta.

"Mos e shaj Drenicën - Nanën e ka shk*në..." Qytetarët përplasën mes vete gjatë intervistës
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ministria e Shëndetësisë hap tenderin në vlerë afro 2 milionë euro për pajisje mjekësore për klinikat e QKUK-së

Me qëllim të avancimit të shërbimeve shëndetësore, Ministria e Shëndetësisë ka hapur…

Shkëlzen Konomi përfaqëson një “sindikatë” pa asnjë anëtarë

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK-së  ka reaguar ndaj deklaratës së kirurgut…

“Sepse hormonet kanë rëndësi” – reparti i endokrinologjisë në QKUK me mesazh sensibilizimi në Ditën Evropiane të Hormoneve

Sot (e hënë) më 15 maj shënohet Dita Evropiane e Hormoneve. Kjo…

Pësoi vdekje klinike, 56-vjeçari kthehet në jetë nga mjekët e Spitalit të Gjilanit

56-vjeçari kthehet në jetë nga profesionistët shëndetësor të Spitalit të Përgjithshëm të…