Ish-ministri i Jashtëm i Suedisë Carl Bildt, ka folur rreth situatës në veri, ku një numër i qytetarëve serbë u munduan që të pengonin kryetarët e zgjedhur të Zubin Potokut, Leposaviqi dhe Zveçanit, që të hynin në objektet komunale.

Ai tha se presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, i konvenon provokimi i tensioneve për të tërhequr vëmendjen nga zhvillimet e brendshme në Serbi.

“Sido që të jetë prapavija, situata Serbi-Kosovë po përkeqësohet qartë – përsëri!”, tha Bildt.

E si pasojë e situatës, është dashur edhe ndërhyrja e policisë së Kosovës./ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

"Mos e shaj Drenicën - Nanën e ka shk*në..." Qytetarët përplasën mes vete gjatë intervistës
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zgjedhjet në Turqi në prag të balotazhit

Në Turqi janë duke u numëruar votat për zgjedhjen e presidentit, ku…

Erdogani, gati për ta vazhduar udhëheqjen (VIDEO)

Brohoritjet për Rexhep Tajip Erdogan u dëgjuan  posa ai mbërrit në qendrën…

Ambasadori i Qipros në Serbi: Qëndrimi ynë për mosnjohjen e Kosovës është parimor dhe konsistent

Ambasadori i Qipros në Serbi, Dimitrios Teofilaktu ka deklaruar se qëndrimi i…

Gruaja italiane vdes pasi i kaloi 31 vjet në koma

Një grua në Itali ka vdekur pasi i kaloi 31 vjet në…