Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka mbajtur fjalim në tubimin e thirrur nga ai.

Nuk kishte se si të mungonte as tema e Kosovës, në veçanti veriut të saj.

Vuçiq tha se nuk ka pasur krizë më të madhe e më të rëndë.

“Nuk kemi pasur krizë më të vështirë dhe më të madhe në Kosovë. Pas këtij takimi do të kemi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për Kosovën. Dhe, kam frikë, shumë të këqija, sepse e di me kë kemi të bëjmë”, tha Vuçiq.

Vuçiq tha se po vjen një periudhë e vështirë për serbët, sidomos në çështjen e Kosovës.

“Sot, sikur qëllimisht e prisnin atë ditë, që një numër i konsiderueshëm burrash nga veriu të vinin në Beograd, nga Kosova, për të sulmuar ndërtesat komunale në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq”, tha Vuçiq, shkruan Kosova-Online përcjell Klankosova.tv

Derisa sot në tri komunat, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zubin Potok, një numër i serbëve u përpoqen që të ndalojnë kryetarët e zgjedhur të këtyre komunave në zgjedhjet e 23 prillit që të shkonin në vendet e tyre të punës.

Për këtë arsye intervenoi edhe policia/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

 

"Mos e shaj Drenicën - Nanën e ka shk*në..." Qytetarët përplasën mes vete gjatë intervistës
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zgjedhjet në Turqi në prag të balotazhit

Në Turqi janë duke u numëruar votat për zgjedhjen e presidentit, ku…

Erdogani, gati për ta vazhduar udhëheqjen (VIDEO)

Brohoritjet për Rexhep Tajip Erdogan u dëgjuan  posa ai mbërrit në qendrën…

Ambasadori i Qipros në Serbi: Qëndrimi ynë për mosnjohjen e Kosovës është parimor dhe konsistent

Ambasadori i Qipros në Serbi, Dimitrios Teofilaktu ka deklaruar se qëndrimi i…

Gruaja italiane vdes pasi i kaloi 31 vjet në koma

Një grua në Itali ka vdekur pasi i kaloi 31 vjet në…