Florian Marku dhe Chris Kongo do të luftojnë në O2 Arena në Londër. Kjo ndeshje e peshës së lehtë është pjesë e një eventi të duelit më madhor Frazer Clarke – Fabio Wardley.

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e meçit të parafundit për mbrëmjen e sotshme, shkruan Indeksonline

Florian Marku dhe Chris Kongo janë duke u përgatitur për t’u futur në ring për meçin e shumëpritur nga tifozët shqiptarë.

Në këtë link mund ta shikoni “LIVE” meçin e boksierit shqiptar:

LINKU 1

Kujtojmë që “Mbreti Shqiptar”, i pamposhtur me një rekord prej 13 fitoresh, ndërsa ka një barazim, u kthye në profesionist në vitin 2018. Fitorja e tij e fundit erdhi kundër Dylan Moran me nokaut teknik./Indeksonline/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…