Disa persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një defekti të ashensorit në lagjen “Eliza” një prej komplekseve banesore në Fushë Kosovë.

Sipas disa prej banorëve të këtij blloku, lifti është përplasur nga kati 2 në katin 0 derisa disa personat kanë qenë duke e shfrytëzuar për lëvizje.

Sipas banorëve, kompania përgjegjëse është njoftuar disa herë për defektin teknik, dhe lifti nuk është rregulluar.

Në vendin e ngjarjes ka qenë ekipi mjekësor dhe Policia, e cila ende nuk ka dhënë detajet e fundit për rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…