Të mërkurën në mbrëmje ka ndodhur një incident në Radio Televizionin e Kosovës, te bufeja e objektit të televizionit, ku dyshohet se ka pasur rrahje, në të cilën është përfshirë një punëtor i RTK-së, raporton Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali, një punëtor i Teknikës po dyshohet se e ka sulmuar kamerierin e bufesë, pas një mosmarrëveshje momentale.

Sipas informacioneve të para, rrahja ka qenë brutale dhe viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Rasti është denoncuar menjëherë në Polici dhe si rezultat njësitë përkatëse kanë intervenuar në vendin e ngjarjes.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që Policia po ndërmerr veprimet e nevojshme lidhur me rastin.

Gazeta Sinjali ka kontaktuar edhe Policinë Rajonale në Prishtinë, por kanë thënë se s’ka informacione, teksa drejtori i RTK-së, Rilind Gërvalla nuk është përgjigjur në thirrjet e redaksisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…