Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, dhe jo vetëm. Por, një rast jo fort i zakonshëm i vjedhjes i ka ndodh një vajze në Gjilan, raporton Gazeta Sinjali.

22 vjeçarja ka raportuar se një person ia ka vjedhur 45 mijë euro para të gatshme.

Gazeta Sinjali mëson se vajza e re punon në një kazino në afërsi të Karaçevës, dhe paratë që asaj i janë vjedhur i ka fituar në kazino.

22 vjeçares, mëson Gazeta Sinjali, i janë vjedhur po ashtu edhe stoli në vlerë të mijëra eurove.

Rasti i vjedhjes ndaj saj ka ndodh derisa ajo po qëndronte në një restorant në Gjilan.

Gazeta Sinjali mëson gjithashtu se personi që dyshohet se i ka vjedhur parartë dhe stolit, është një 49 vjeçar me të cilin shoqërohej viktima.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…