Policia e Kosovës njoftoi se tashmë janë arrestuar dy persona për vrasjen e rëndë të 33-vjeçares, Liridona Murseli natën e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë. E ndjera është gruaja e Naim Murselit, këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacollit, ku fillimisht u dyshua se çifti së bashku me fëmijët u përballën me disa grabitës, të cilët ua morën gjësendet me vlerë dhe më pas kanë shtënë me armë, duke lënë të vdekur Liridonën, raporton Gazeta Sinjali.

Hetimet e vazhdueshme të Policisë kanë zbardhur detaje nga skena e krimit, kështu duke rënë në pranga vetë Murseli si dhe i dyshuar tjetër, i cili siç merr vesh Sinjali nga burimet e veta është Granit Plava.

Sipas informacioneve të para, Sinjali mëson se bazuar në dëshminë e të dyshuarit për vrasjen e Liridona Murselit, i njëjti është paguar nga bashkëshorti i saj, tashmë i arrestuar, Naim Murseli.

Sinjali po ashtu mëson se Granit Plava është bashkëfshatar me Naim Murselin.

Këto janë vetëm detajet e para që janë zbuluar pas arrestimit të dy të dyshuarve dhe pritet të konfirmohen nga organet e rendit pasi të sigurohen provat e nevojshme.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ja si njoftoi për vdekjen e Liridonës vëllai polic i pjesëtarit të FSK-së që u arrestua dje

Gazeta Sinjali raportoi ekskluzivisht se personi i tretë i cili ra në…

Ky është doktori i njohur që dyshohet se bëri vetëvrasje në ordinancën e tij (FOTO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në qytetin e Prizrenit, ku në…

Ky është personi që dyshohet se i dha fund jetës duke ia vën flakën vetes (VIDEO)

Rasti tragjik në Prizren, ku dyshohet se një person ia vuri flakën…

E dhimbshme: Ky është i riu që u vra sonte në Prishtinë /FOTO

Një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të…