Avokati Tomë Gashi, ka njoftuar se qytetarët kanë vendosur që të hapin një fond, për t’i dalë në ndihmë vëllait dhe motrës së 18 vjeçarit, Lulzim Fejzullahu i cili u vra nga dy të mitur.

Gashi në një postim në Facebook, ka shkruar Lulzimi ishte jetim pasi që të dy prindërit i kishin vdekur kohë më parë.

“Luli ishte mbajtës i familjes dhe si 18 vjeçar punonte në një lokal të ushqimit të shpejtë (fast food). Me pagën e tij Luli i mbante dy anëtarët e tjerë të familjes, motrën dhe vëllain të cilët për arsye shëndetësore nuk mund të punojnë”, ka shkruar avokati Gashi.

Avokati tutje ka theksuar se familja e tij gëzonte një ndihmë financiare në shumën prej 110 euro nga institucionet shtetërore.

“Qytetarët me vullnet të mirë kanë vendosur që të hapin një fond bamirës për familjen e Lulit. Qasja dhe destinimi i parave që do të grumbullohen në këtë fond shkon vetëm për motrën dhe vëllain e Lulit”, është shprehur Gashi. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…