Një person është gjetur i vdekur në një veturë në veri-perëndim të Londrës rreth orës 17:30 ditën e hënën dhe tashmë policia e ka indentifikuar atë, raporton Sinjali.

Bëhet fjalë për shqiptarin, Bajram Luli që u gjet i therur me thikë në veturë në vendin e quajtur Sudbury Heights Avenue, Greenford

Familja e viktimës është informuar për rastin dhe se policia angleze është në kërkim të dyshuarit të këtij krimi makabër që me thikë la të vdekur 27 vjeçarin shqiptar.

Gjitashtu polica në Londër ka publikuar edhe fotografinë e të dyshuarit për krimin me thikë ndaj shqiptarit.

Kjo figurë ka një atribut alt të zbrazët; emri i kartelës për të është 132922828_greenford.jpg.webp
“Ky është një imazh shumë i qartë dhe unë do të doja që kushdo që e njeh këtë njeri të kontaktojë menjëherë policinë. Hetimi po vazhdon me ritme dhe ne po punojmë fort për të siguruar drejtësi për familjen dhe miqtë e personit që u godit me thikë për vdekje”, thuhet në raportin e Policisë.


I dyshuari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…