Një aksident i rëndë ka ndodhur para pesë ditësh te kthesa e Rinasit në drejtim të Fushë Krujës, ku si pasojë ka humbur jetën i riu nga Lipjani, Gëzim Rizani. Ndërsa të lënduarit tjerë ishin dërguar për trajtim mjekësor në spital, raporton Gazeta Sinjali.

Plagët e marra nuk arriti t’i përballojë as shtetasi kosovar tjetër, Dardan Hoxhaj, i cili si pasojë ndërroi jetë në spital sot në moshën 42-vjeçare.

Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit përmes njoftimeve në rrjete sociale.

42-vjeçarit do t’i jepet lamtumira e fundit të dielën e 21 janarit në varrezat e Vlashnjes.

“Të nderuar familjarë, miq e dashamirë, me dhembje të madhe dhe pikëllim të thellë ju njoftojmë se me datë 20.01.2024 në moshen 42 vjeqar vdiqën djali axhës,

Dardan (Sadik )Hoxhaj pas aksidentit që bëri me 15.01.2024 në Shqiperi .

Për shkaqe të procedurave të mjeksis ligjore në Shqiperi , varrimi do të bëhet me datën 21.01.2024 me drek në Vlashnje”, thuhet në njoftimin mortor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…