Mërgimtari nga Mitrovica, Gazmend Osmani, ka humbur jetën tragjikisht në Stokholm të Suedisë.

I riu do të varroset nesër, në fshatin Kopiliq të Skenderajt.

Familja ka njoftuar se sot e kanë sjellë në Kosovë trupin e tij.

“Te Allahut jemi dhe tek ai do të kthehemi! Të dashur miqë shokë dashamirë ju njoftojm se sot me date 10.01.2024 sjellim ne vendlindje me te dashurin tone. Gazmend (Hysen)Osmani. Varrimi i te ndjerit behet neser me 11.01.2024 ne ora 13:00 ne fshatin Kopiliq te Skenderajt. All-llahu e mëshiroftë me xhenetin Firdeus”, ka njoftuar familja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…