Befasinë që planifikonin t’ua bënin familjeve nuk e realizuan. Dy mërgimtarë njëri 28 e tjetri 29-vjeçar të cilit vinin nga Gjermania, vdiqën si pasojë e një aksidenti në afërsi të Budapestit.

Dy familjet që hapen dyert për ngushëllime kanë pak detaje rreth aksidentit.

Derisa Policia e Hungarisë është ende duke i hetuar shkaqet, konfirmoi se dy kosovarët kishin vdekur në vend të ngjarjes.

“Dy persona kanë vdekur pasi u ndeshën me një kamion në autostradën M1 afër Mos-honsentmik-losh. Vetura lëvizte me shpejtësi të madhe dhe u ndesh në pjesën e pasme të kamionit. Ngasësi i kamionit doli jashtë dhe nxori njërin prej udhëtarëve i cili tashmë kishte vdekur ndërkaq udhëtari i dytë mbeti brenda veturës kur ajo u dogj”, ka deklaruar Nemeth Ramona nga Policia e Hungarisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…