Një shembull i mirë ka ndodhur sot në qytetin e Podujevës.

Një mërgimtar me prejardhje nga Prizreni kishte qëndruar mëngjesin e sotëm në Restaurant Ora, dhe në ambientet e restaurantit e kishte harruar çantën – brenda së cilës përveç dokumenteve kishte edhe mijëra euro në të.

Pasi njëri nga punëtorët aty e gjeti çantën në fjalë dhe ia dorëzoi pronarit, ky i fundit arriti të bie në gjurmë të pronarit, i cili u kontaktua dhe iu kthye çanta me të gjitha gjësendet që kishte aty.

Shkrimi i plotë;

Nuk ka ma nder per ne kur ndjersa nuk i humbë dikujt per te cilen kishin bere shumë punë ne evropë!

Familja Q.L. e cila jeton dhe punon ne vendet evropiane nga Prizereni e cila ishte ne
Restaurant ORA sot ne mengjes kishte harruar qanten me te gjitha dokumentet dhe nje vler me
mijra euro ne te,njeri nga stafi ynë e ka gjetur dhe e ka dorzuar tek ne, dhe ne me te mar vesh kush jan i kemi njoftu menjehere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…