Naim Murseli organizoi vrasjen e bashkëshortes së tij dhe pagoi 30 mijë euro për ta vrarë.

‘S’ka paqe pa sigurinë e grave’, protestë në Kosovë kundër dhunës pas vrasjes së Liridonës
Arsyet se pse ai e bëri këtë nuk dihen ende. Në fillim u tha se ai i kishte paguar sigurimin jetësor Liriodonës dhe nga kjo mund ai të përfitonte 20 milion euro nga shteti suedez.

Së fundmi janë ngritur dyshime se arsyeja që ai e vrau Liridonën është sepse ai kishte lidhje dashurie me një burrë dhe se Liridona e kishte mësuar këtë. Që të mos merrej vesh lidhja e tij dyshohet se kjo është arsyeja që ai organizoi vrasjen e Liridonës.

Pse mungoi në ceremoninë mortore të Liridonës? “Nuni” Behgjet Pacolli “thyen heshtjen”: E kam njohur personalisht…
Për këtë ka reaguar babai i Naim Murselit, Shabani, duke e cilësuar si të tmerrshme.

Në një intervistë për “News24”, Shabani u shpreh:

“Kam dëgjuar se ka pasur spekulime kinse ka pasur lidhje dashurie me burrë, kjo që po shkruajnë është e tmerrshme”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…