Incidentet në kryeqytet nuk po kanë të ndalur. Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar edhe sot në rrugën “Shpëtim Robaj”, raporton Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali, një njësi policore ka intervenuar në vendin e ngjarjes dhe ka arritur t’i ndalojë të dyshuarit.

Në bazë të informacioneve të para, bëhet fjalë për dy të mitur, të cilët dyshohen se kanë gjuajtur me armë për motive akoma të panjohura.

Të dyshuarit kanë tentuar të ikin, po Policia ka arritur t’i ndalohë dhe të sekuestrojë armën që dyshohet të jetë përdorur.

Sipas të njëjtave burime, si prova materiale janë sekuestruar edhe rreth 20 gëzhoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…