Një zjarr i madh ka shpërthyer gjatë ditës së djeshme në një kompani që merret me prodhimin e parketit, në Komoran të Drenasit. Në rrethana akoma të panjohura, flakët kanë përfshirë depon e kompanisë, duke shkaktuar dëme të mëdha. Lidhur me rastin, Policia tashmë ka nisur hetimet, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali ka mësuar se incidenti ka ndodhur në objektin e “Iliria Parket”, ku u dogjën lëndët e drurit dhe për pasojë u shkaktuan dëme që kapin vlerën e hiç më pak se 500 mijë eurove, ndërsa persona të lënduar nuk ka.

Rasti është denoncuar nga pronari i kompanisë, i cili ka dhënë deklaratën e tij për atë që ka ndodhur.

Në vendin e ngjarjes janë kryer kryer ekzaminimet e nevojshme dhe gjatë procesit të hetimit, pritet të zbulohet shkaktari i zjarrit.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vrasjes e Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur / DETAJE

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e…

“Kom video e fakte t’forta. Më kanë rrah, por..” Shabani takohet me Naim Murselin, tregon çka biseduan

Vrasja mizore e Liridona Ademajt, krim ky që tronditi vendin para disa…

“O m’kapi plumbi, ka qenë i mbuluar në gjak, gjall o kon… Patëm me ju vra tonve” / Dëshmia e vëllaut të 23 vjeçarit që u vra

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Momenti kur vrasësi Granit Plava futet në restorantin ku u shtrua “darka me helm” për Liridona Ademajn / VIDEO

Orët e fundit të jetës së saj, 30-vjeçarja Liridona Ademaj, i kaloi…