Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve mes të rinjve në vendin tonë. Për pasojë, konfliktet jo rrallëherë eskalojnë edhe në rrahje brutale, ku përdoren edhe mjetet e mprehta. Në të tilla raste shpesh përfshihen edhe të miturit, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe të hënën në fshatin Slivovë të Prishtinës, ku dy të mitur, njëri 13 e tjetri 15 vjeç, janë përfshirë në një përleshje për motive akoma të panjohura.

Siç mëson Sinjali nga burimet brenda Emergjencës, 15-vjeçari është dërguar në këtë qendër me plagë si pasojë e therjes me thikë, teksa i mituri tjetër ka pësuar lëndime nga sulmi me boks hekuri.

Gjendja shëndetësore e të miturve është stabile dhe të njëjtit janë intervistuar, në prani të prindërve, lidhur me rastin për të cilin dyshohen.

Ndërkohë, njësitet policore kanë kryer ekzaminimet e nevojshme në vendin e ngjarjes.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të iniciohet hetim për këtë rast, ndërsa dy të miturit janë lënë të lirë.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…