Familja Lohaj nga Ferizaji mori lajmin e kobshëm mbrëmë, pasi djali i tyre Shqiprim Lohaj humbi betejën me sëmundjen të cilën ishte diangostikuar tash e dy vite.

I ndjeri ishte diagnostikuar me leukemi më 2022, teksa edhe pse ishin mbledhur fondet për trajtimin e tij në Turqi, ai nuk ka arritur t’i mbijetojë sëmundjes.

Familjarët e të ndjerit njoftuan për humbjen e djalit të tyre përmes një njoftimi në Facebook, ku kanë dhënë edhe detajet e ceremonisë mortore.

Postimi:

“NJOFTIM”

Të Allahut jemi dhe tek ai do të kthehemi”. Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se me datën 27.01.2024 ka ndërruar jetë djali, vëllau, bashkëshorti dhe familjari jonë SHQIPRIM (ZEJN) LOHAJ .

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër (28.01.2024,e diel) me Ikindi.

Nisja e funeralit bëhet nga shtëpia rruga “Azem Bejta” ndërsa varrimi bëhet në varrezat e fshatit Mirash(te varrezat e reja)

Zoti e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me Xhenet”, thuhet në njofitm.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…