Eksperti për çështjet e sigurisë Bedri Elezi, foli në lidhje me vrasjen e Liridona Ademajt, trupi i së cilës u rivarros ditën e sotme.

Në një intervistë televizive, ai theksoi se deklarata që ka bërë bashkëshorti i Ademajt, Naim Murseli i cili dyshohet si porositës i vrasjes së gruas së tij nuk ishte fare bindëse.

Mes të tjerash ai tha se ka qenë vetë Naimi që bëri denoncimin se i është vrarë gruaja, ndërsa tregoi se ky i fundit sapo ka dëgjuar krisma ka shkuar duke kërkuar ndihmë tek të tjerët.

“Naim Murseli ka thënë se derisa kanë qenë duke lëvizur me bashkëshorten e tij për të darkuar, një person i maskuar ka dalë para veturës së tyre dhe u ka kërkuar që të ndalojnë dhe ka kërkuar para e sende të tilla si ari. Murseli ka dalë nga makina por bashkëshortja ka mbetur brenda në makinë. Sipas Murselit nuk ka shikuar më nga mbrapa por është fomkusuar te mbrojtja e fëmijëve. Pasi është larguar rreth 500 metra ka dëgjuar krisma, dhe më pas është drejtuar drejt shtëpisë për të kërkuar ndihmën e njerëzve. Kjo është deklarata e tij që në fakt nuk ishte fare bindëse. Fëmijët nuk e kanë parë momentin kur është qëlluar për vdekje nëna e tyre. Ka qenë vetë Naimi që e ka bërë denoncimin për vrasjen e bashkëshortes së tij”- u shpreh Elezi.

Sipas tij nëse vërtetohen akuzat, të dyshuarit për vrasje mund të dënohen nga 25 vite e deri në burgim të përjetshëm.

“Është një ngjarje mjaft komplekse. Dëshmitari i vetëm që mund të dëshmonte për vrasjen e Liridonës është vetë Naimi. Për këtë ngjarje, minimalisht duhet të sigurohen dy dëshmitarë. Në rastin konkret vrasja me paramendim dhe përfshirja në tre vepra, organizim, vrasje dhe sajesë mund të ketë një dënim mbi 25 vite burg deri në burg të përjetshëm”-tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…