Konfliktet në familjet kosovare janë mjaft të shpeshta dhe jo rrallëherë kanë përfunduar edhe me kanosje, në përleshje apo edhe tragjikisht. Një incident i tillë dhe mjaft i rëndë ka ndodhur së fundmi në një familje në Vushtrri dhe këtë herë janë të përfshirë dy vëllezër, raporton Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali, një 16-vjeçar e ka therur me thikë vëllain e tij, të moshës madhore, duke i shkaktuar plagë, për çka viktima është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim mjekësor.

Burimet brenda Emergjencës kanë bërë me dije se i riu është pranuar në këtë klinikë me plagë në gjoks dhe menjëherë i është nënshtruar intervenimeve të nevojshme.

Posa rasti është denoncuar në Polici, i dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratën e tij para hetuesve policorë, teksa mjeti i mprehtë është konfiskuar.

Pas përfundimit të procedurave policore, ndaj të dyshuarit, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe inicimin e rastit për veprën “Vrasje në tentativë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…