Lulzim Fejzullahu është i riu nga Podujeva që humbi jetën dje si pasojë e plagëve të marra ditë me parë pas rrahjes brutale nga dy të rinjë, shkruan RepublikaOnline

I riu u godit së pari me veturë nga dy të dyshuarit, ndërsa më pas këta të fundit filluan ta godisnin me mjete të forta derisa ai humbi vetëdijen.

Artiol Abdullahu dhe Eltion Kadriu, janë dy të rinjtë që dyshohet se e rrahen për vdekje të riun nga Podujeva i cili u varros sot.

Prokuroria se pari sulmin e cilësoi si vrasje në tentativë, ndërsa kur i riu ndërroj jetë ngjarja tragjike u cilësua si vrasje e rëndë.

Dy të rinjtë janë arrestuar dhe po mbahen në paraburgim./RepublikaOnline

Fotot:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…