Dje rreth orës 07:40 ka ndodhur një rast i quditshëm në Mitrovicë, ku dy femra kanë rrahur dy police në Stacionin Policor, raporton vezhguesi.

Vezhguesi.com merr vesh nga burime brenda Policisë se dy femrat e dyshuara janë D. Nuhi 18 vjeçare dhe Z. Nuhi 15 vjeçare, motra mes vete.

Ngjarja ka ndodhur në Stacionin e Policisë në Mitrovicë, ku femrat e dyshuara kanë refuzuar që të merren në pyetje nga ana e Policisë lidhur me një rast. Pas rezistencës së tyre, të njejtat kanë sulmuar fizikisht dy police.

Pas ngjarjes, policet e sulmuara janë detyruar që të marrin trajtim në spital për shkak të lëndimeve të marra.

Vezhguesi.com merr vesh se me urdhër të prokurorit, D. Nuhi është dërguar në mbajtje, ndërsa Z. Nuhi është liruar në procedurë të rregullt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…