Gazeta Sinjali raportoi të hënën në mbrëmje për një rast që ndodhi në fshatin Ozdrim të Pejës, ku për motive akoma të panjohura, një person ka goditur me veturë një zyrtar policorë. Hetimet për këtë rast tashmë kanë nisur në drejtim të veprës penale “Vrasje e rëndë në tentativë” dhe si rezultat Policia ka identifikuar të dyshuarin.

Siç mëson Sinjali, i dyshuari që e goditi zyrtarin policor që ishte në detyrë është Agron Gashi, nga fshati Ozdrim i Pejës, i cili tashmë po kërkohet nga Policia.

Gashi është larguar nga vendi i ngjarjes, pasi e ka goditur policin dhe më pas veturën e ka braktisur, për t’u arratisur, me qëllim që të shpëtojë nga prangat.

Ndërkohë, polici që u sulmua ka marrë trajtim mjekësor në Spitalin Rajonalë të Pejës dhe gjendja e tij shëndetësore është stabile.

Lidhur me rastin, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të nisin hetimet dhe pasi të sigurohet prezenca e të dyshuarit, të ndërmerren veprimet e tjera të nevojshme.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/

Përditësim: Personi në fjalë tashmë është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…