Policia gjobitë “Schumacherin” në rrugën Skenderaj-Drenas, voziti 173 km/h në zonën 80 km/h

Gjatë kontrollit të trafikut rrugor në rrugën rajonale Skenderaj-Drenas, policia ka hasur në një kundërvajtës i cili në zonën me kufizim të shpejtësisë 80 km/h, po drejtonte veturën me shpejtësi 173 km/h.

Sipas njoftimit të policisë, shoferi në fjalë është ndaluar dhe gjobitur.

Ai është dënuar me 300 euro, tri pikë negative dhe ndalim të drejtimit të veturës për tre muaj.

“Policia në Mitrovicë do të vazhdojë me marrjen e masave ligjore ndaj të gjithë kundërvajtësve të cilët nuk ju përmbahen rregullave dhe rrezikojnë pjesëmarrësit në trafik” bëhet e ditur në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…