Është bërë sot rivarrimi i Liridona Ademajt, e cila u vra të mërkurën në periferi të Prishtinës.

Trupi i saj u varros të premten te familja e burrit të saj, në Cermjan të Gjakovës.

Por pas arrestimit të bashkëshortit të saj Naim Murselit dhe dy të tjerve për kryerjen e këtij krimi, familja e Liridones ka kërkuar nga prokuroria të bëj zhvarrimin e saj për ta rivarrosur në vendin e lindjes, në Rracaj të Gjakovës.

IndeksOnline iu sjell fotografi nga rivarrimi i kryer sot në fshatin Rracaj:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…