Rastet me falsifikim të parave janë raportuar mujave të fundit në Kosovë. E më së shumti hasen kartëmonedha 100 euro dhe monedha 2 euro.

Deri tash janë me mijëra raste të lajmëruara në Agjencinë e Kosovës për Forenzikë.

Por, pavarësisht kësaj ende shumë monedha të tilla janë në treg dhe shumë të tilla reklamohen për blerje në rrjetet sociale.

Një video që është bërë virale në TikTok tregon se 2 eurot e falsifikuara i ka lëshuar me “lirim”.

Në të thuhet se 10 mijë euro fals kushtojnë 200 euro, 20 mijë kushtojnë 400 euro dhe 40 mijë kushtojnë 600 euro.

“Na kontaktoni vetëm në snapchat @pare.fallce për porosi”, shkruan në video, tranmseton Gazeta Sinjali.

VIDEO: (https://www.tiktok.com/@cashmoney_ks/photo/7327362172252671237

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…