Pompat e derivateve jo rrallëherë janë cak i hajnave. Kjo dukuri po krijon pasiguri dhe frikë si për qytetarët ashtu edhe për punëtorët që punojnë në këto biznese. Një rast i tillë ka ndodhur edhe mbrëmë pas mesnate në pompën e derivateve ‘Delta Group’ në fshatin Brekoc në Gjakovë, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se persona ende të paidentifikuar kanë hyrë brenda dhe kanë arritur që t’i vjedhin mijëra euro, që ndodheshin në arkën e pompës.

Sipas informacioneve të para, shuma e parave që dyshohet se është vjedhur është 10 mijë euro – informacion ky që pritet të konfirmohet pasi ndërmarrjes së veprimeve të nevojshme hetimore.

Me t’u denoncuar rasti, Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Në kuadër të veprimeve hetimore është intervistuar punëtori i pompës, që e denoncoi rastin, i cili ka dhënë deklaratën e tij për atë që ka ndodhur.

Lajmin është konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia Rajonale në Gjakovë, me ç’rast është bërë e ditur se me vendim të Prokurorit të Shtetit rasti është iniciuar “Vjedhje e rëndë”.

Sinjali ka tentuar të marrë një deklaratë edhe nga kompania, por drejtori menaxhues nuk është përgjigjur në thirrjet e redaksisë.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…