Kreshnik, Halil e Kastriot Mehmetaj kanë dalur sot para gjykatës, për vrasjen e trefishtë në Gllogjan që ndodhi në nëntor të vitit 2021.

Sipas dosjes së Prokurorisë, Kreshnik e Kastriot Mehmetaj kishin planifikuar vrasjen dhe kishin ndarë detyrat, për mënyrën dhe kohën e kryerjes së vrasjes.

Para nisjes së seancës, i akuzuari Halil Mehmetaj duke parë gjendjen emocionale të gruas së tij, ka kërkuar nga bashkëshortja që mos të qajë në seancë.

“Nuk du me mi mërzitë djemt, ose rri në shtëpi”, i është drejtuar Halil Mehmetaj bashkëshortes së tij.

Në këtë seancë priten të shfaqen prova materiale e personale nga prokuroria lidhur me rastin.

Në këtë rast tragjik kishin mbetur të vrarë, shoferi i autobusit Gani Gjokaj dhe dy nxënës që ndodheshin në autobus, Genta Mustafaj dhe Ledion Hamzaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Artila Kamberit vite më parë i kishte bërë vetëvrasje burri (FOTO)

Artila Kameri ka humbur jetën tragjikisht në orët e para të ditës…

Biznesmeni kosovar ua dhuron nga 5 ari tokë punëtorëve, u premton edhe 10 milionë euro

Lajm tepër befasues ishte për 12 punëtorët veteran të kompanisë së shtrirjes…

Vrasja në Klinë: O vraje edhe kta – i dëmtuari rrëfen momentin kur gjashtë të akuzuarit sulmuan për vdekje vëllanë e tij

I dëmtuari Hoxha, në cilësinë e dëshmitarit, rrëfeu ditën kritike se si…

Rrëfehet mjeku që dyshohet se u rrah nga Luan Mustafa: Më priti derisa dola, më ndoqi dhe më sulmoi

Policisë së Kosovës i doli punë gjatë ditës së djeshme në Spitalin…