Një ngjarje e rëndë i ndodhi familjes Salihu nga Lipjani, mëngjesin e sotëm, kur morën lajmin për vdekjen tragjike të familjarit të tyre, Bashkimit, i cili u gjet pa shenja jete në Çagllavicë. 37-vjeçari dyshohet se i dha fund jetës së tij, si pasojë e presionit dhe gjendjes së rëndë emocionale, raporton Gazeta Sinjali.

Për rastin tashmë kanë nisur hetimet nga Policia dhe Prokuroria, që pritet të zbulojnë rrethanat dhe motivin që e shtyu viktimën drejt këtij akti.

Burimet e Sinjalit brenda Policisë kanë bërë me dije se motivi i këtij rasti dyshohet se lidhet me presionin që i ndjeri ka pasur nga një grup i fajdexhinjve me të cilët kishte probleme.

Sipas informacioneve të para, që pritet të konfirmohen dhe të dëshmohen gjatë procesit të hetimit, Bashkim Salihu ka qenë viktimë e një grupi kriminal që merren me fajde.

Ndërmarrja e veprimeve për zbardhjen e rastit dhe identifikimit të personave që dyshohet se kanë gisht në një formë apo në një tjetër, tashmë ka nisur, thonë të njëjtat burime.

Vdekja e 37-vjeçarit po cilësohet si e dyshimtë, teksa trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Ndryshe, Bashkimi ka lënë pas vetes bashkëshorten dhe dy fëmijë.

Sinjali do të iu mbajë të informuar me detajet e reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ja si njoftoi për vdekjen e Liridonës vëllai polic i pjesëtarit të FSK-së që u arrestua dje

Gazeta Sinjali raportoi ekskluzivisht se personi i tretë i cili ra në…

Ky është doktori i njohur që dyshohet se bëri vetëvrasje në ordinancën e tij (FOTO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në qytetin e Prizrenit, ku në…

Ky është personi që dyshohet se i dha fund jetës duke ia vën flakën vetes (VIDEO)

Rasti tragjik në Prizren, ku dyshohet se një person ia vuri flakën…

E dhimbshme: Ky është i riu që u vra sonte në Prishtinë /FOTO

Një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të…